برگزاری نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی با حضور فرماندار شهرستان پیرانشهر در محل مسجد روستای بندره

برگزاری نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی با حضور فرماندار شهرستان پیرانشهر در محل مسجد روستای بندره
فرماندار شهرستان پیرانشهر، از زحمات و تلاش های دهیاران در راستای همراهی  و همکاری با شبکه بهداشت و درمان و سایر ارگان های مربوطه در جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا تقدیر نمودند.

🔸 موضوعات مورد بحث و بررسی با حضور مدیران و رؤسای ادارات مربوطه:
➖تمدید کارت های الکترونیکی مرزنشینی و نحوه استفاده از کارت های موجود
➖پلاک کوبی احشام و مبارزه با بیماری های واگیر دار مشترک بین انسان و دام
➖ممیزی مراتع و نحوه وصول عوارض تبصره  ۲۸
➖نوسازی و توسعه شبکه آب روستاهای واحد شرایط و همچنین جمع آوری انشعابات غیر مجاز
➖جابجایی تیر های برق معابر و اصلاح شبکه

بخشدار مرکزی در این نشست ضمن عرض خیر مقدم حاظرین در جلسه و گرامیداشت نهم دیماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و تسلیت بمناسبت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی،  از حسن اعتماد فرماندار محترم شهرستان ابراز امیدواری کردند با حول و قوه الهی و همراهی و همکاری مسئولین و مجموعه شوراهای اسلامی و دهیاران بتوانند در راستای خدمت به مردم و توسعه و عمران روستاها گام های موثری بردارند. وی ضمن تشکر از اقدامات عمرانی دهیاران، از آنها خواستند قانون مداری را سر لوحه کار خود قرار داده و از ظرفیت های موجود مخصوصا بحث گردشگری در راستای عمران و آبادانی روستاها استفاده نمایند.

در ادامه این نشست ترابی؛ فرماندار شهرستان پیرانشهر، از زحمات و تلاش های دهیاران در راستای همراهی  و همکاری با شبکه بهداشت و درمان و سایر ارگان های مربوطه در جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا تقدیر نمودند.

وی  با اشاره به فعالیت دهیاران در سطح روستا بعنوان نماینده دولت، از تعامل مستمر با بخشداری و مجموعه ادارات خدمات رسان  جهت توسعه و عمران روستاها در راستای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر تاکید کردند و افزودند امروز بدلیل امکانات و توسعه زیر ساخت های لازم شاهد پویایی و نشاط و حتی مهاجرت معکوس به روستاها هستیم.

ترابی از پیگیری های شبانه روزی نماینده محترم شهرستان در جهت تعامل  و هماهنگی بین ادارات و مسئولین شهرستان تقدیر و تشکر کردند و خاطر نشان کردند که نتیجه این  تعامل ها در توسعه شهرستان تاثیر بسزایی خواهد داشت.

فرماندار پیرانشهر در پایان با تشریح فعالیت های بنیاد برکت در سطح روستاهای شهرستان  در جهت اعطای تسهیلات کم بهره به روستائیان با هدف ایجاد اشتغال پایدار، بر همکاری و هماهنگی دهیاران با مجریان بنیاد برکت در سطح روستاها تاکید کردند.