برگزاری دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و با حضور "ترابـی" فرماندار شهرستان پیرانشهر:

برگزاری دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و با حضور "ترابـی" فرماندار شهرستان پیرانشهر:
▫️به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری  در دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی تصریح کرد: امنیت و افتخار امروز را مرهون جانفشانی شهدا و ایثارگران هستیم.

 

 

➖وی با اشاره به شرایط امروز کشور تصریح کرد: پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های جدید از سوی استکبار، شرایط اقتصادی کشور سخت تر شد. محدودیت های ایجاد شده برای صادرات نفت،نقل و انتقالات بانکی و نیز فروش محصولات به ایران موجب شده تا اوضاع اقتصادی سخت تر شود.

➖وی افزود: بر اثر این محدودیت ها و به دنبال آن نوسانات ارزی و افزایش قیمت ها، نارضایتی در جامعه ایجاد شده که با مدیریت و برنامه ریزی درست می توان مانع تحقق اهداف دشمن شد.

➖استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از تلاش نمایندگان مردم استان در دوره دهم مجلس گفت: ضمن آرزوی موفقیت برای نمایندگان فعلی، امیدواریم هر چه زودتر با تشکیل مجمع نمایندگان و معرفی نمایندگان ناظر در جلسات شورای برنامه ریزی، کارگروه اشتغال و شورای حل اختلاف شاهد حضور نمایندگان در این جلسات به جهت بهره مندی از توان بالای آنان در روند توسعه استان باشیم.

شهریاری وحدت ، همدلی و پیگیری را سه اصل مهم در روند توسعه استان برشمرد و افزود: امیدواریم با حضور نمایندگان دوره یازدهم مجلس که از نیروهای خوش فکر و توانمند هستند و نیز مدیران دستگاه های اجرایی و اقشار مختلف مردم شاهد بهبود شاخص های توسعه ای استان باشیم.

➖وی رویکرد اصلی در توزیع اعتبارات استانی را عدالت و انصاف و توجه ویژه به نقاط کم برخودار دانست و گفت: بر اساس وضعیت شاخص های مختلف شهرستان ها اعتبارات توزیع می شود.

➖مقام عالی استان با اشاره به نگاه ویژه دولت به استان افزود: در دولت تدبیر و امید تا به امروز ۲۵ هزار میلیارد تومان در استان هزینه شده که بخش عمده آن اعتبارات ملی بوده است.

شهریاری ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی باید نسبت به جذب اعتبارات ملی اهتمام ویژه ای داشته باشند.

➖استاندار آذربایجان غربی همچنین از توجه ویژه به توزیع اعتبارات حمایتی برای شهرستانهای کم برخودار با توجه به شرایط اقتصادی کشور خبر داد و گفت: دستگاه های اجرایی باید پیگیر اخذ سهم استان از پروژه های مشترک ملی باشند تا بتوان نیازهای زیرساختی استان را برطرف نمود.

محمدمهدی شهریاری توجه به راه های روستایی، بازسازی و نوسازی مدارس، مقاوم سازی اماکن روستایی، ریشه کن کردن بیسوادی،افزایش سرانه ورزشی و آموزشی را از جمله اولویتهای استان دانست و افزود: باید برای مناطقی که فصل کاری کمتری دارند اعتبارات لازم زودتر و کاملتر پرداخت شود تا پروژه ها در زمان مناسب به اتمام برسند.

وی خاطر نشان کرد: برای بخش کشاورزی، راهیان نور، محیط زیست و صنعت و معدن نیز اعتبارات ویژه ای تخصیص خواهد یافت.

شهریاری همچنین خواستار همراهی بیشتر سیستم بانکی در پرداخت تسهیلات شد.