⭕️ همایش تحکیم بنیان خانواده؛ با حضور فرماندار، مسؤلین و جمعی از بانوان شهرستان در محل مجتمع فرهنگی و هنری پیرانشهر؛

▪️ویژه برنامه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، تکریم مقام زن و تحکیم بنیاد خانواده در  شهرستان پیرانشهر 

این همایش با حضور فرماندار، مسؤلین و جمع کثیری از بانوان شهرستان پیرانشهر به همت کمیسیون امور بانوان، به مناسبت گرامیداشت 43مین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام دهه مبارک فجر؛ باهدف تکریم مقام زن و تحکیم بنیان خانواده در محل مجتمع فرهنگی هنری این شهر برگزار گردید.

  کاک درویشی" فرماندار پیرانشهر در این مراسم اظهار داشت: سلطنت طلبان،منافقین و استعمار جهانی خوابهای آشفته ای برای این انقلاب دیده بودند و سردمداران آمریکا که اظهار داشتند انقلاب اسلامی جشن چهل سالگی خود را نخواهد دید اما امروز با افتخار  تمام شاهد 43مین سالگرد پیروزی این انقلاب هستیم که این پیروزی در سایه ی رهبری داهیانه مقام معظم رهبری ایران اسلامی را یکی از مقتدرترین کشورهای جهان تبدیل کرده است. 

وی در ادامه اظهار داشت این اقتدار به دست نمی آمد مگر با حضور و همراهی ملت بزرگوار ایران اسلامی که علی رغم تمامی تحریم ها دستاوردهای مهمی در حوزه های مختلف ازجمله هسته ای، هواوفضا، موشکی و فناوری های پهبادی رادارگریز و حوزه های مختلف از جمله پزشکی و کشاورزی و نانو و سدسازی هستیم که این قدرت در دنیا تعیین کننده میباشد. 

کاک درویشی" گفت تمامی این دستاوردها نتیجه ی مدیریت عالی و نظارت دقیق رهبر معظم انقلاب اسلامی میباشد که وابستگی های تاریخی ملت ایران در عرصه های مختلف اقتصادی و حتی پزشکی را تبدیل به فرصت و عدم وابستگی کرده است. 

  فرماندار پیرانشهر از زنان به عنوان ستون مستحکم خانواده یاد کرد و گفت امروز اساسی ترین و محوری ترین توطئه دشمنان در از بین بردن بنیان خانواده میباشد که زنان جامعه باید این موضوع مهم را باید در نظر بگیرند و نقش بانوان نیز به عنوان یک نقش کلیدی باید مورد توجه قرار گیرد. 

کاک درویشی گفت: بالا رفتن آمار باسوادی و به دست آوردن کرسی های دانشگاهی به دست بانوان نسبت به قبل از انقلاب نتیجه توجه ویژه این انقلاب به حوزه بانوان میباشد.   وی سعادت جامعه را در گرو فعالیت زنان عنوان کرد و گفت طی این مدت شیوع کرونا نقش زنان در پرستاری از بیماران فراموش شدنی نیست. 

سرهنگ مرتضوی جانشین سپاه پیرانشهر در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، از بانوان ایران اسلامی به عنوان  تربیت کننده نسلی یاد کردند که در طول هشت سال دفاع مقدس جان پاک خود را  فدای این انقلاب کردند.

وی در ادامه گفت: انتظار میرود جوانان و نسل حاضر نیز با جهاد در راه خدا اجازه  توطئه و تعرض را به دشمنان نظام و انقلاب را ندهند و با روحیه انقلابی همیشه برای پیشبرد اهداف انقلاب تلاش کنند. 

در پایان این مراسم از بانوان موفق و فعال در حوزه های فرهنگی و هنری شهرستان با اهدای لوحی تقدیر و تجلیل  بعمل آمد.