📷 نشست مشترک وزیر صمت، استاندار آذربایجان غربی، معاونین وزیر، اعضای مجمع نمایندگان استان و مدیران استانی زیرمجموعه این وزارتخانه

در نشست مشترک با وزیر صمت مطرح شد؛ استاندار آذربایجان غربی: جبران عقب افتادگی های استان، نیاز به توجه ملی دارد / استان جایگاه مناسبی در حوزه شاخص های توسعه ندارد 

🔹استاندار آذربایجان غربی گفت: جبران عقب افتادگی های تاریخی استانی که شایسته خدمت و معیشت مناسب برای مردم است، نیاز به یک ریل گذاری اقتصادی و توجه ملی دارد. 

🔹محمدصادق معتمدیان امروز در نشست مشترک اعضای مجمع نمایندگان استان و جمعی از مدیران استانی با وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به ظرفیت های مرزی، معدنی، صنعتی و تجاری آذربایجان غربی افزود: با توجه به پتانسیل های مرزی و پایانه های مرزی و بخصوص قرار گرفتن آذربایجان غربی در مسیر کریدورهای مهم کشور، این استان از مزیت های تجاری بین المللی ویژه ای برخوردار است. 

🔹وی سرمایه گذاری در حوزه معدن استان را نیز ضروری دانسته و خاطرنشان کرد: در آذربایجان غربی بیش از 50 نوع ماده معدنی ارزشمند شناسایی شده که نیاز به سرمایه گذاری ملی در حوزه استخراج و فرآوری محصولات معدنی این استان، بیش از پیش احساس می شود.

🔹استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر حمایت از ظرفیت حوزه های گردشگری و صنایع تبدیلی کشاورزی در استان، افزود: علیرغم پتانسیل های فراوان آذربایجان غربی، متاسفانه از این ظرفیت ها به درستی استفاده نشده و این استان جایگاه مناسبی در حوزه شاخص های توسعه و بخصوص در بخش اشتغال و تورم ندارد.

🔹معتمدیان با اشاره به شرایط سختی که آذربایجان غربی در چند دهه اخیر پشت سر گذاشته، تصریح کرد: مردم نجیب آذربایجان غربی حالا از مسئولان کشوری و منطقه ای انتظار دارند که بالاخره شاهد تحولات مثبت اقتصادی و سرمایه گذاری در این استان امن و ثروتمند باشند.

  🔹وی در ادامه با اشاره به ضرورت سرمایه گذاری های حاکمیتی، دولتی و خصوصی در آذربایجان غربی، یادآور شد: اقتصادی شدن بخش حمل و نقل و سرمایه گذاری در این حوزه می تواند کمک شایانی در توسعه بخش های مختلف آذربایجان غربی داشته باشد. 

🔹معتمدیان افزایش مصوبات ملی را نیز برای توسعه استان بخصوص در سفر پیش روی رئیس جمهور به آذربایجان غربی، ضروری دانسته و افزود: جبران عقب افتادگی های تاریخی استانی که شایسته خدمت و معیشت مناسب برای مردم است، نیاز به یک ریل گذاری اقتصادی و توجه ملی دارد. 

🔹استاندار آذربایجان غربی همچنین پای کار آمدن تمامی ارکان حاکمیتی و دولتی را برای توسعه استان و تامین مطالبات بحق مردم منطقه، مهم تلقی کرده و یادآور شد: مطالعات آمایشی، برنامه ریزی ها و مانع زدایی های خوبی در استان انجام شده که شرایط را برای حمایت و سرمایه گذاری حاکمیتی، دولتی و بخش خصوصی جهت توسعه آذربایجان غربی فراهم کرده است.