برگزاری جلسه ستاد تنظیم بازار در شهرستان پیرانشهر

برگزاری جلسه ستاد تنظیم بازار در شهرستان پیرانشهر
دومین جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان پیرانشهر با حضور «ترابـی» فرماندار پیرانشهر،اسماعیلی معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری،بخشدار مرکزی، اداره صنعت، معدن و تجارت و سایر اعضا ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان پیرانشهر در روز سه شنبه، مورخ ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برگزار گردید.

 

 

✍ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیرانشهر، در ابتدای این جلسه ریس اداره صمت (صنعت،معدن و تجارت) با ارائه گزارشی از عملکرد اداره در دو ماهه سال جدید به مشکلاتی در زمینه افزایش غیرقانونی مواد غذایی ،کم فروشی،احتکار، مارک تقلبی،گشت های مشترک ،قاچاق در سطح شهرستان‌ اشاره کرد و در این موارد یاد آور شد که تعداد پرونده هایی جهت سیر مراحل قانونی ثبت شده است.

✍  نامجـو رئیس اداره صمت در ادامه به تصویب نرخ فروش شن و ماسه،گندم،پلاک کوبی،ماسک و الکل توسط ستاد تنظیم بازار اشاره و اعلام کردند اقلام فوق برابر قیمت‌های جدید که از طرف اداره صمت اطلاع رسانی خواهد شد اقدام به فروش می نمایند. ودر صورت گران‌فروشی شهروندان می‌توانند با شماره تلفن‌هایی که در اطلاعیه اداره صمت درج می‌شود شکایات خود را مطرح نمایند. در ادامه نشست سایر اعضای فعال ستاد تنظیم بازار به ارائه گزارش، عملکرد و مشکلات پیش رو حوزه های فعالیت خود پرداختند.

🔸«ترابی فرماندار شهرستان» در ادامه جلسه توضیحاتی در خصوص مسائل و مشکلات حوزه قیمت اجناس در بازار ارائه کرد و گفت: با توجه به حساسیت و اهمیتی که این حوزه دارد وظیفه تمامی مسئولین پیگیری رفع این مشکلات است.

➖ مهمترین مواردی که فرماندار شهرستان در این جلسه، موانع و مشکلات پیشرو در بخش های مختلف جهت پیگیری و بررسی ارائه دادند:

۱- قیمت های تمامی اجناس بصورت جدی و روزانه از طرف مسؤلین ادارات حوزه تنظیم بازار جهت رضایت مردم پیگیری و کنترل شود.

۲-گمرگ مرزی تمرچین نسبت به بخشنامه ممنوعیت کالا ها و گیاهان دارویی  اقدام نماید.

۳-اساسنامه مزد کارگران فصلی(کارگران ساختمان ,حمل بار مرز ,ساخت و ساز و ...)  جهت جلو گیری از هر گونه تخلف  در پرداخت در اسرع وقت تعیین شود.

۴-در زمینه توزیع ماسک، مواد ضد عفونی ،دستکش و کالاهای پزشکی کنترل های لازمه صورت گیرد.

۵-قیمت و نرخ پایانه های مسافربری  آنالیز و هماهنگ شود .

۶-تعین تکلیف افراد خاطی در پخش و توزیع آرد و نان به نانوایی ها مشخص شود و اعلام شود در حال حاظر هیچ گونه افزایش قیمتی در این صنف وجود ندارد

۷- پیگیری و هماهنگی های لازم در  نحوه توزیع گاز مایع به روستائیان جهت جلوگیری از هر گونه افزایش قیمت به بهانه حمل نقل اعمال گردد.

۸-فروشگاهای زنجیره ای در بحث قیمت و نوع عرضه به همشهریان به صورت شبانه روز کنترل شود