برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان پیرانشهر

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان پیرانشهر
برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان با حضور فرماندار پیرانشهر

🔸جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان پیرانشهر با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان برگزار شد.

 ترابی فرماندار پیرانشهر گفت: باتوجه به تعدد سوانح طبیعی در مناطق همجوار پیرانشهر آمادگی در برابر سوانح و حوادث طبیعی الزامی است. لذا تمامی ارگان ها باید برای مقابله با بحران های مختلف آمادگی لازم را داشته باشند و پیش بینی های لازم را انجام دهند.

وی افزود: در این راستا تهیه نقشه جامع مدیریت بحران شهرستان برای آمادگی در مقابل سوانح در دستور کار است و باید هرچه سریعتر تهیه گردد.

فرماندار پیرانشهر ادامه داد: باتوجه به قرارگرفتن پیرانشهر در مسیر مهم ترانزیتی و مسافری و ترددهای گسترده از طریق مرز تمرچین، لازم است مسئولین برای بارش های سنگین برف و احتمال مسدود شدن جاده ها در فصل زمستان آمادگی لازم را داشته باشند. همچنین باتوجه به تردد تانکرهای نفتکش از راه های مواصلاتی شهرستان، مسئولین باید برای احتمال واژگونی این وسایل نقلیه آمادگی داشته باشند.

ترابی فرماندار پیرانشهر در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان پیرانشهر گفت: باتوجه به اینکه وجود حاشیه جاده ها در کاهش تصادفات اهمیت دارد، باید اداره راه و شهرداری ها این موضوع را ساماندهی کنند.همچنین ایشان تاکید و بر لزوم لایروبی رودخانه های شهرستان برای جلوگیری از بروز سیل اشاره نمود.