معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان در پیامی هفتم اردیبهشت ماه، روز ملی ایمنی حمل و نقل را گرامی داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان در پیامی هفتم اردیبهشت ماه، روز ملی ایمنی حمل و نقل را گرامی داشت.

  بسم‌ الله الرحمن الرحیم 

🔹صنعت حمل و نقل یکی از محورهای اساسی توسعه اقتصادی بشمار می رود و پیشرفت متوازن بخش حمل و نقل در تمامی حوزه ها و بهره برداری مناسب از آن به عنوان پیش نیاز توسعه سایر بخش ها به توانمند سازی اقتصادی منجر می شود و زمینه ساز توسعه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در سطح ملی و منطقه ای خواهد شد، این دغدغه امروز از سوی مقام عالی استان نیز مطرح و به عنوان یک راهبرد اساسی برای بهره گیری از ظرفیت های حمل و نقلی در مسیر اقتصادی پیگیری می شود. با همه فواید مستقر در این بخش، صنعت حمل و نقل همواره با یک چالش مهم و اساسی بنام امنیت و تامین سلامت رانندگان و مسافران روبرو است. 

🔹آمارهای اعلامی بیانگر آن است که ایمنی یک ضرورت جدی برای بخش حمل و نقل بویژه در آذربایجان غربی است. بر همین اساس سرمایه‌گذاری در زمینه ارتقای ایمنی راه های این استان که پیونده دهنده بازارهای ملی به بین المللی است یکی از ضروریات به حساب می‌آید و می‌بایست هدایت تلاش ها و سرمایه‌ها به سمت نقاط حساس و حادثه خیز و اثر گذار در امر ایمنی جاده‌ها باشد. 

🔹جاده‌های ایمن و مناسب و شبکه‌های حمل و نقل مطلوب از شاخص‌های توسعه یافتگی و از زیرساخت‌هایی است که زمینه شکوفایی سایر بخش‌های اقتصادی را نیز فراهم می‌کند و آذربایجان غربی از جمله استان های مستعد و دارای ظرفیت است که استقرار شرکت های بین المللی حمل و نقل و فراهم بودن بسترهای ریلی، هوایی و جاده ای باعث شده تا متولیان امر نسبت به تقویت ایمنی بیش از پیش اهتمام داشته باشند. 

🔹هفتم اردیبهشت ماه، روز ملی ایمنی حمل و نقل به منظور فرهنگ سازی در راستای افزایش ایمنی راه‌ها و کاهش تصادفات جاده‌ای نامگذاری شده است. آموزش و فرهنگ سازی از موثرترین راهکارها به منظور کاهش تصادف های جاده ای به شمار می رود. اهمیت این موضوع سبب شد تا با نام گذاری روز ایمنی حمل و نقل در تقویم نسبت به حساس سازی جامعه و مسئولین در مقوله ایمنی و تصادفات اقدام گردد. 

🔹اینجانب، هفتم اردیبهشت ماه، روز ملی ایمنی حمل و نقل را به همه خدمتگزاران حوزه ایمنی حمل و نقل تبریک می گویم و ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه عزیزان، از خداوند بزرگ برای همه نقش آفرینان این حوزه، توفیق خدمت بیش از پیش مسالت دارم. 

🔹بی شک رسیدن به حمل و نقل ایمن در گرو همکاری و مساعی همه این عزیزان است.  یاسر رهبردین معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی