پیام فرماندار شهرستان پیرانشهر بمناسبت «پنجم دی ماه» گرامیداشت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی

پیام فرماندار شهرستان پیرانشهر بمناسبت «پنجم دی ماه» گرامیداشت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی
بسم تعالی روز ۵ دی " روز ملّی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی" نامیده شده است. مداخلات انسان در طبیعت نظیر تصرف در حریم و بستر رودخانه ها، پوشش گیاهی، تغییر نامطلوب کاربری ها و ساخت و سازهای غیرمجاز و نا ایمن سبب افزایش آسیب پذیری در برابر حوادث طبیعی شده است.

بسم تعالی

روز ۵ دی " روز ملّی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی" نامیده شده است.

مداخلات انسان در طبیعت نظیر تصرف در حریم و بستر رودخانه ها، پوشش گیاهی، تغییر نامطلوب کاربری ها و ساخت و سازهای غیرمجاز و نا ایمن سبب افزایش آسیب پذیری در برابر حوادث طبیعی شده است.

این روز فرصتی است تا توانمندیها و میزان آمادگی شهرستان برای مقابله در برابر بلایای طبیعی را مورد سنجش قرار دهیم و ضمن شناسایی نقاط ضعف و قوت، نسبت به رفع معایب و تقویت نقاط مثبت، میزان خسارت در برابر زلزله و حوادث طبیعی را به حداقل ممکن کاهش دهیم.

اینجانب با گرامیداشت "روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی" از زحمات ستاد پیشگیری،هماهنگی عملیات پاسخ به بحران شهرستان و همه افرادی که در این امر خطیر تلاش می کنند تشکر و قدردانی نموده، امید است برنامه ریزی اصولی و تعهد همه اقشار جامعه، شاهد کشور و شهرستانی ایمن و آماده در برابر حوادث باشیم

                    سید علی ترابی

         فرماندار شهرستان پیرانشهر