🔴نصب دستگاه شتابنگار نسل چهارم برخط در شهرستان پیرانشهر(محوطه فرمانداری)

🔴نصب دستگاه شتابنگار نسل چهارم برخط در شهرستان پیرانشهر(محوطه فرمانداری)
با حضور فرماندار پیرانشهر،نماینده مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی،نماینده اداره راه و شهرسازی استان و شهردار پیرانشهر از این دستگاه رونمایی شد

ابراهیم پور کارشناس ارشد شبکه شتابنگاری در خصوص رویکرد شبکه شتابنگاری گفت: الویت نصب با مراکز استان،شهرهای پرجمعیت و شهرهای با خطر لرزه ای بالا می باشد

✅گام اول،انتقال ۳۴ ایستگاه شتابنگار از داخل به خارج ساختمان و ایجاد فونداسیون برای این ایستگاهها است، ✅گام دوم،نصب دستگاههای شتابنگار برخط برای شهرهای مهم،پرجمعیت و شهرهای با خطر بالای لرزه ای است. و استفاده آنها در سامانه پاسخ،سریع و در صورت مهیا شدن امکانات سامانه هشدار سریع در دست اقدام باشد.

تشخیص مدیریت بحران از وقوع خسارت پس از زلزله و ارسال امکانات به محل های آسیب دیده از جمله کارهای مدیریت آنلاین بحران می باشد. همچنین سیستم جدید همزمان قادر است، درصورت قطع شدن برق شهری در موارد اضطراری از باطری ذخیره کننده ولتاژ و صفحه خورشیدی پشتیبانی شود.

وی همچنین در خصوص مهمترین موارد کاربرد این دستگاه عنوان داشت: طبق ضریب آیین نامه ۲۸۰۰ مرکز تحقیقات راه مسکن و شهر سازی،شتاب و وقوع مکان زمین لرزه مشخص و ثبت می شود،مهندسی زلزله،تحلیل سازه هاو شناخت زمین شناختی مناطق جهت اصول کاربردی کاربرد دارد.

خاطر نشان میگردد دستگاه نصب شده در محوطه فرمانداری با حضورفرماندار پیرانشهر به شبکه برخط شبکه کتابداری کشوراضافه گردید.

در مراسم رونمایی، ترابی فرماندار پیرانشهر درخصوص بهینه شدن ساخت سازدرشهرستان پیرانشهر و استفاده از مصالح استاندارد وبا کیفیت و ضوابط ساخت و ساز را در دستور کار مهندسین ناظر در شهرستان خواستارشد.