__اطلاعیـه ✍ همانگونه که استحضار دارید شهرستان #پیرانشهر در وضعیت #نارنجی از لحاظ شیوع بیماری کرونا قرار گرفته است و بر این اساس محدودیت‌هایی در سطح شهرستان از روز شنبه اول آذرماه برقرار می‌شود.

__اطلاعیـه  ✍ همانگونه که استحضار دارید شهرستان #پیرانشهر در وضعیت #نارنجی از لحاظ شیوع بیماری کرونا قرار گرفته است و بر این اساس محدودیت‌هایی در سطح شهرستان از روز شنبه اول آذرماه برقرار می‌شود.
▫️۱- تقسیم‌بندی شهرستان‌ها بر اساس تعداد کل جمعیت و تعداد بستری‌های مثبت در روز و توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می‌گیرد و ادارات شهرستانی و استانی نقشی در آن ندارند.

▫️۲- در روزهای #دوشنبه هر هفته آمارها بازبینی و تقسیم بندی‌ها مجددا تغییر خواهند کرد، بنابراین در صورت افزایش تعداد بستری‌ها ممکن است وضعیت پیرانشهر نیز قرمز اعلام گردد و محدودیت‌ها در شهرستان تشدید گردد.

▫️۳- مردم عزیز می‌توانند با مراجعه به سایت app.mask.ir به صورت روزانه وضعیت کل شهرستان‌های کشور از جمله شهرستان پیرانشهر را مشاهده نمایند.

▫️۴- بر این اساس از روز شنبه به غیر از  مشاغل گروه‌های ۳ و ۴ که شامل کلیه مدارس، دانشگاه‌ها، مهدکودک ها، آموزشگاه‌ها، زبانسراها، آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای، کافه‌ها، چایخانه‌ها، قلیان‌سراها، تالارهای پذیرایی آرایشگاه‌های زنانه، سالن‌های زیبایی، باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد، استخرهای سرپوشیده، شهربازی‌ها و عدم برگزاری هر نوع مراسم و همایش می‌باشد؛ مابقی اصناف به شرط رعایت الزامات بهداشتی مجاز به فعالیت می باشند. در صورت فعالیت گروه‌های شغلی ۳ و ۴ که اشاره شد به مدت دو هفته پلمب خواهند شد.

▫️۵- فعالیت بازار دواب شهرستان پیرانشهر تا اطلاع ثانوی کماکان تعطیل می باشد.

▫️۶- در صورت افزایش آمار بستری‌ها و قرار گرفتن شهرستان در وضعیت قرمز، مشاغل واقع در گروه شغلی ۲ (تمامی اصناف) نیز تعطیل خواهند شد.

▫️۷- فعالیت شرکت‌های حمل بار و مسافر و حمل و نقل عمومی درون و برون شهری مجاز می باشد.

▫️۸- ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهر پیرانشهر ممنوع می‌باشد مگر آنکه برگه تردد داشته باشند. در صورت ورود هر ۲۴ ساعت ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

▫️۹- خودروهای شخصی دارای پلاک بومی می‌توانند در سطح شهرستان پیرانشهر (شهر پیرانشهر و روستاهای شهرستان) تردد نمایند ولی اجازه ورود به شهرهای دیگر را ندارند. درصورت وارد شدن به سایر شهرهای قرمز در هر ۲۴ ساعت یک میلیون تومان و شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

▫️۱۰- در صورت نیاز ضروری به سفر به سایر شهرها بایستی با در دست داشتن مستندات لازم از قبیل مدارک پزشکی، سربازی و غیره به #فرمانداری مراجعه و #کارت_تردد دریافت نمایند و یا از اداره محل خدمت برگ ماموریت دریافت نمایند.

▫️۱۱- تردد خودروهای نظامی، اداری و عمومی بلامانع می‌باشد.

🔹در پایان یادآوری می‌گردد تمامی این محدودیت‌ها به منظور کاهش بیماری و صیانت از سلامت شهروندان عزیز می‌باشد و در صورتی موفقیت آمیز خواهد بود که با همراهی مردم و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی از طرف شهروندان عزیز همراه باشد.

« فرماندار، رئیس ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان پیرانشهر »