مراسم روز خبرنگار

مراسم روز خبرنگار

به مناسبت روز خبرنگار ،  در روز سه‌شنبه 1٨ مردادماه آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه به ریاست کاک‌درویشی فرماندارشهرستان پیرانشهر   وحضور جمعی از خبرنگاران شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

 

در ابتدای این نشست فرماندار پیرانشهر ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت  یاد و خاطره خبرنگاران شهید به ویژه شهید محمود صارمی ، گفت: "روز خبرنگار، روز تکریم حق طلبی، صداقت و تلاش بی وقفه برای ایجاد شفافیت در جامعه است.نامگذاری روز شهادت شهید صارمی به عنوان روز خبرنگار،یعنی ما باید منش،سیره و خط این شهید گرانقدر را ادامه دهیم.  اخلاق،ادب و صداقت و دلسوزی ،مردم داری و اطلاع رسانی شفاف توام با شهامت و حرکت در مسیر خوبی ها و نیکی ها معنی کردند وخطاب به خبرنگاران تصریح نمودند:ما به عنوان مدیران اجرایی شهرستان با آغوش باز پذیرای نقدها و انتقادات شما عزیزان هستیم و البته انتظار هم داریم در صورت امکان در کنار هر نقد و انتقادی ، راهکار و پیشنهادات قابل اجرا نیز ارائه شود . ایشان به امید آفرینی و حرکت در مسیر ایجاد وفاق ملی به عنوان یکی از رسالت های مهم امروز جامعه شریف خبرنگاری وتولید محتوا متناسب با فرهنگ آداب و رسوم و شرایط شهرستان یکی از کارکردهای خبرنگاران و اهالی قلم شهرستان اشاره کرد وعملکرد اصحاب رسانه را در همراهی مسئولین شایسته تقدیر دانست و افزود انتظار داریم کماکان روشنگری و اطلاع رسانی و ایجاد حس مسئولیت در بین شهروندان در رعایت حقوق شهروندی در دستور کار قرار گیرد. مطالبه گری و انعکاس به موقع خبرها و نظارت دقیق و جسورانه خبرنگاران،محیط اداری را سالم و از بروز مفاسد جلوگیری می نماید .

 کاک‌درویشی افزود : پس از چهل و سه سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی وقت آن رسیده است که هیچ مسئولی خود را از نگاه پرسشگرانه ی روزنامه و خبر سانسور نکند و با افتخار  پاسخگوی مطالبات بحق مردم باشد ایشان در بخشی از سخنان خود به صداقت و امانتداری به عنوان شاخص اول یک رسانه در انتقال خبر و پرسش و پاسخ اشاره نمود.

 

در پایان این مراسم از تلاش های خبرنگاران وفعالین عرصه خبر و رسانه شهرستان با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل بعمل آمد.

 

📆 سه‌شنبه 1٨ مرداد ماه 1401