فرماندار پیرانشهر با صدور پیامی هفته پژوهش را به همه دست اندرکاران و فعالان این حوزه علمی دانایی محور تبریک گفت:

فرماندار پیرانشهر با صدور پیامی هفته پژوهش را به همه دست اندرکاران و فعالان این حوزه علمی دانایی محور تبریک گفت:
« اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد.»  پیامبر گرامی اسلام ( ص )

پژوهش در هر موضوعی به واقع کوششی برای یافتن بهترین راهکار‌های ممکن جهت حل مشکلات موجود در عرصه‌های مختلف زندگی است و بعنوان یک امر علمی،هوشیارانه و کاوشی سخت کوشانه و خلاق با هدف کشف واقعیت های نو برای نیل به پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور شناخته می شود و فعالیت های پژوهشی از شاخص های اصلی توسعه و پیشرفت هر کشوری به حساب می آید که چراغ علم و دانایی را در جامعه روشن نگاه می دارد.

امروز ایران اسلامی با اتکا به پیشرفت‌های علمی مبتنی بر کار پژوهشی متخصصان،دانشمندان و دانش پژوهان جوان و متعهد خود توانسته است تا در عرصه های متعددی به الگویی مناسب در بین کشورهای منطقه و جهان اسلام در زمینه پـژوهش و تحقیق تبدیل شود. حمایت و پشتیبانی از پژوهشگران، اولویت بندی پژوهش های انجام شده در راستای نیازهای توسعه ای کشور از نکاتی است که می تواند ما را به اهدافمان در توسعه فعالیتهای پژوهشی نزدیک نماید.                                                                                                 

اینجانب هفته پژوهش را به پژوهشگران و اندیشمندان گرانقدر در عرصه های مختلف علمی و تحقیقاتی تبریک گفته و مراتب قدردانی و سپاس خود را از زحمات وافر همه پژوهشگران،نهادها و دست اندرکاران امر پژوهش و فن آوری بویژه در شهرستان پیرانشهر ابراز می دارم. از پیشگاه احدیت می خواهم با تابش نور دانش، آگاهی و هدایت همیشگی خود، دل ها و اندیشه های ما را به هم نزدیک و در ساختن و آبادانی ایران اسلامی نقش موثری ایفا نمائیم.

                      ترابی

       فرماندار شهرستان پیرانشهر