🔴 پیگیری مصوبات شورای ساماندهی مبادلات مرزی تمرچین پیرانشهر

▪️در راستای پیگیری مصوبات شورای ساماندهی مبادلات مرزی؛ جلسه ای با حضور فرماندار پیرانشهر، ناظرگمرکات استان و مسئولین مربوطه شهرستان در مرز تمرچین برگزار شد.

  کاک درویشی" فرماندار شهرستان پیرانشهر در این جلسه گفت، یکی از مهمترین مصوبات سفر استاندار آذربایجان غربی به مرز تمرچین در خصوص شرکتهای موجود در مرز ، ساماندهی کارگران مرز تمرچین بود که در شرکتهای مستقر در مرز مشغول به کار هستند که زیر ساخت های اجرای این طرح با جدیت در حال انجام می باشد. 

فرماندار پیرانشهر گفت، سفر استاندار آذربایجان غربی به کشور عراق با 16 مصوبه روبه رو بود که تمامی دستگاهها باید به صورت 24 ساعته در مرز حضور داشته باشند و برای تحقق کلیه مصوبات؛ هردو طرف مرز تلاش کنند. 

الحاق بازارچه مرزی به پایانه، استقرار ماشین آلات مستقر در مرز از جمله ایستگاه آتش نشانی، تسریع در خروج مشتقات نفتی با توجه به حساسیت کالا و قابل اشتعال بودن، راه اندازی سامانه نوبت دهی کارگری، تهیه و ثبت لیست اسامی واقعی کارگران مشغول در شرکتهای مرز تمرچین، نظارت بر ارائه خدمات شرکتها به اشخاص حقیقی وحقوقی، نظارت بر بیمه کاری کارکنان زیر نظر انتظامات گمرکات، نظارت بر زیرساختها و تخلیه و بارگیری با سامانه باردهی مشترک، نظارت بر خروج سوخت و کالاهای اساسی با بر عهده گیری خود شرکتهای مستقر در مرز؛ از موضوعات مورد تاکید جنگجو" ناظر گمرکات استان بود. 

محمدیان' مدیر گمرک تمرچین نیز در این جلسه در خصوص حوزه عملکردی این گمرک گفت: سال گذشته تنها نه قلم جنس ترانزیت انجام می گرفت که این اقلام با پیگیری مصوبات استاندار آذربایجان غربی گسترده تر شده است و ظرفیت حمل بار به صورت یکسره و  24 ساعته انجام میگیرد، ایجاد بانسیون سگهای مواد یاب و الحاق بازارچه به پایانه مرزی از دیگر موضوعاتی بود که محمدیان بر آنها اشاره داشت.